I get that the point is inflation, but why eggs? If they went to $12/dozen, it would cost me like $4 extra dollars per week.
I get that the point is inflation, but why eggs? If they went to $12/dozen, it would cost me like $4 extra dollars per week.
Depends where I am with training, but up to 70 a week.
Wow! That’s a shitload of eggs! Do you do anything with the shells, like composting?
Nah, I live in an apartment and my city doesn’t have green waste bins :(
Now I have the rocky montage music stuck in my head